Zgodnie z decyzją Ministerstwo Edukacji i Nauki, dziś (4.09) uczniowie wszystkich szkół rozpoczęli rok szkolny. Także w kamieńskim Liceum Ogólnokształcącym, w obecności Starosty Kamieńskiego Józefa Malca młodzież uczestniczyła w uroczystym apelu.

– Już niebawem pierwsze zajęcia, w trudach nauki będą wspierać was doświadczeni pedagodzy – powiedziała dyrektor Teresa Malec, która zwracając się także do kadry pedagogicznej podkreśliła, iż cechuje ją odpowiedzialność za przyszłość kształconej młodzieży.

« z 29 »

Rok szkolny 2023/2024 rozpieszczał uczniów jeszcze zanim się rozpoczął. W tym roku wyjątkowo wakacje trwały dłużej, a rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się nie 1 września, a dopiero w poniedziałek 4 września. Oznacza to aż trzy dodatkowe dni wakacyjnej laby. Naprawdę długa przerwa od nauki czeka uczniów w okresie świąteczno-noworocznym. Potrwa ona od 23 grudnia do 31 grudnia. Szkoły będą zamknięte też oczywiście w Nowy Rok, 1 stycznia, który jest dniem ustawowo wolnym. Natomiast zakończenie roku szkolnego będzie już w piątek 21 czerwca 2024 roku.