Koronawirus przemodelował nasz świat bardzo skutecznie i sprawił, że wiele branż zdecydowało się ostatecznie przenieść swoją sprzedaż do sieci. W tym tekście opowiemy Ci, jakie korzyści płyną z zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego online. 

Porównywarki

Internet to medium, które w założeniu ma ułatwiać codzienne życie i skracać dystans pomiędzy osobami, znajdującymi się od siebie daleko. Jeśli chodzi o ubezpieczenia komunikacyjne, to tego typu ułatwieniem z pewnością są porównywarki polis OC/AC. Dzięki tym niezwykłym narzędziom uzyskasz dostęp do listy spersonalizowanych ofert, pochodzących od popularnych ubezpieczycieli. Wystarczy tylko, że wpiszesz do specjalnego formularza kilka informacji o sobie oraz pojeździe, który chcesz ubezpieczyć. System szybko i bez zbędnych formalności dobierze oferty, spełniające Twoje oczekiwania. Sprawdź, jak działa porównywarka OC bez danych osobowych https://najtaniejuagenta.pl/kalkulator-bez-podawania-danych-jak-dziala/.

Oszczędność czasu

Tradycyjny zakup ubezpieczenia był dosyć czasochłonny ze względu na konieczność wizyt w stacjonarnych biurach. W przypadku chęci poznania wielu ofert trzeba było pojawić się w nawet kilku placówkach. Z Internetem wszystko jest o wiele prostsze. Nie musisz wchodzić na każdą stronę ubezpieczyciela z osobna, ponieważ o wiele szybciej będzie skorzystać ze specjalnych agregatów ofert. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i będziesz mógł skupić się na rzeczach, które są o wiele bardziej ekscytujące niż zakup polisy komunikacyjnej.

Oszczędność pieniędzy

Ubezpieczycielom zależy, by sprzedaż online rosła, ponieważ jest o wiele tańsza niż tradycyjny model, z którego do niedawna stosowano. Towarzystwa mogą zaoszczędzić pieniądze na baku konieczności utrzymywania tradycyjnych biur oraz armii pracowników, którzy generowali koszty. Dzięki temu liderzy w branży są w stanie zaoferować swoim klientom rabaty oraz ciekawe promocje za zakupy w sieci. Jeśli porównasz oferty stacjonarne z tymi, które można znaleźć w Internecie, szybko zorientujesz się, że czasami dzieli je duża różnica pod względem ceny na korzyść produktów online.

Mniej formalności

Zakupy w sieci są bardzo proste. Określasz, jaka polisa Cię interesuje, wykupujesz ją, opłacasz i dostajesz potwierdzenie na maila. Nie trzeba kurierów, podpisywania dokumentów oraz innych formalności, które mogłyby wydłużyć cały proces. Jeśli więc zależy Ci na zakupie ubezpieczenia szybko i z uniknięciem „papierologii” Internet jest dla Ciebie idealnym miejscem. 

Bezpieczeństwo

Koronawirus nie odpuszcza, a to oznacza, że wizyty w miejscach takich jak biura ubezpieczeniowe nie są zbyt bezpieczne. W końcu nigdy nie wiesz, w jakim stopniu dany agent przestrzega obostrzeń sanitarnych. Internet okazał się więc dobrą metodą dodatkowej ochrony przed zakażeniem koronawirusem. 

Czytaj OWU

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakupy online, czy też tradycyjne, zawsze powinieneś zapoznać się z OWU (Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia). W tego typu dokumencie znajdziesz szczegółowo opisany zakres ochrony, jaki będzie przysługiwać Ci z tytułu wykupienia konkretnej polisy. W OWU powinny być również jasno wyszczególnione ewentualne wyłączenia od odpowiedzialności. Pamiętaj bowiem, że ubezpieczyciel może odmówić Ci pomocy w przypadku, gdy do konkretnego zdarzenia dojdzie w wyniku złamania przez Ciebie regulaminu ubezpieczenia. Najczęstsze sytuacje dotyczą kierowania pojazdu pod wpływem alkoholu.