W środę 9 lutego został przeprowadzony feryjny turniej szachowy dla dzieci szkół podstawowych w grze aktywnej.  Uczestniczyło 11 zawodników ze Świnoujścia, Lubina, Wapnicy i Międzyzdrojów. Najlepiej poradzili sobie w walce z czasem, własną tremą następujący uczestnicy:

I miejsce – Jakub Bogusz 4,5 pkt

II miejsce –  Wiktor Kowalski  4 pkt

III miejsce – Dawid Jama  3 pkt i  Maciej Śliwa 3 pkt

duże uznanie dla najmłodszej zawodniczki Leny Osieleniec, która zajęła wysokie V miejsce. Przypominamy, że ramach zajęć kółka szachowego MDK Międzyzdroje dla dzieci, młodzieży i dorosłych trwa I turniej drabinkowy w szachach aktywnych ZIMA’22

Wg stanu na 4 lutego najwyższe miejsca zajmują:

  1. Jakub Bogusz
  2. Stefan Z.
  3. Bartosz Parzybut

Spotkania odbywają się  w piątki  w godz.17.00-19.00 w terminie do 18.03.2022 r. w sali  nr 9/I piętro/ MDK. W każdym momencie – w turnieju  mogą brać udział nowi zawodnicy – zajmują oni miejsca na dole drabinki. Każdy z zawodników może wyzwać na mecz partnera zajmującego miejsce o jedno lub dwa wyższe – i jeśli ten mecz wygra, zajmuje jego miejsce w „drabince”.

Planowane zakończenie turnieju piątek 18 marca 2022 godz. 18.30. Pełna treść regulaminu oraz aktualne wyniki do wglądu na sali rozgrywek. Jednocześnie  MDK informuje, że w niedzielę 1 maja zostanie rozegrany III Turniej o Puchar Burmistrza Międzyzdrojów w szachach szybkich. Szczegóły http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_3912/  lub u organizatora. Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek płeć i doświadczenie. Planowane nagrody w 12. Kategoriach. Serdecznie zapraszamy.     

Artur Duszyński
Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach