Od 60 lat odgrywają kluczową rolę w branży budowlanej na tureckim i międzynarodowym rynku. Dziś jako lider w realizacji projektów infrastrukturalnych mogą pochwalić się m.in. wykonaniem ulic Mieszka I, Kopernika oraz Kilińskiego w Kamieniu Pomorskim. Inwestycja kosztowała blisko 7,9 mln złotych.

Siedziba firmy Gülermak zlokalizowana jest w Ankarze (Turcja). Na swój oddział firma wybrała Warszawę. Z warszawskiego biura spółki koordynowana jest cała działalność Gülermak w Europie Zachodniej. W Polsce Gülermak obecny jest od blisko 10 lat, zatrudniając blisko 500 osób. Obecnie kluczowe projekty prowadzone w Polsce to: rozbudowa II Linii Metra w Warszawie oraz Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy wraz z mostem przez Wisłę oraz budowa tunelu w Świnoujściu. Gülermak prowadzi również projekty Turcji, Dubaju, Szwecji i Indiach o łącznej wartości kilkudziesięciu miliardów euro.

W 2012 roku zespół TBM Gülermak z wynikiem 42,5 m ustanowił rekord świata w dobowym drążeniu tuneli. Inżynierowie zatrudnieni przy tym kontrakcie wciąż pracują w spółce przy kolejnych projektach. W sierpniu 2018 roku zakończyło się drążenie tuneli przy rozbudowie II Linii Metra na warszawskiej Woli. Prace TBM zostały zakończone 3 miesiące przed planowanym terminem. Zespół TBM osiągnął dwukrotność zakładanego tempa drążenia. Jako wiodący wykonawca systemów szynowych Gülermak zbudował ponad 175 km podziemnych tuneli i 80 stacji metra w kontraktach „pod klucz”. Łącznie firma ma na swoim koncie realizację ponad 1000 km infrastruktury szynowej (kolej, tramwaj oraz metro) i ukończonych ponad stacji 200 stacji.

Siłą tureckiej firmy Gülermak od 1958 roku jest personel, który zdobywał doświadczenie przy licznych projektach na całym świecie. To dzięki swojej kadrze jutro (14.11) zakończą się wszystkie prace związane z modernizacją ulic w Kamieniu Pomorskim. Inwestycja została wykonana w formie Partnerstwa Publiczno Prywatnego.