Nieco poniżej 1,5 km tunelu, który jest częścią największe inwestycji w historii Świnoujściu z nieuregulowanymi kwestiami związanymi z infrastrukturą sieci komórkowej. Jak informuje portal gsmonline, zasięg sieci komórkowych na podwodnym odcinku może być utrudniony.

Tunel w Świnoujściu, długo oczekiwany przez turystów i mieszkańców, będzie najdłuższą podwodną trasą w Polsce. Z inwestycją o szacowanej długości 3,2 km, sam tunel, wydrążony przez maszynę, ma niecałe 1,5 km. Wszystko wskazuje na to, że będzie to odcinek bez zasięgu sieci komórkowej.

Operatorzy dogadali się, że T-Mobile przygotuje odpowiednią infrastrukturę. Sęk w tym, że – jak informuje portal gsmonline.pl – firma nie dostała pozwolenia na rozpoczęcie odpowiednich prac. Klienci akurat T-Mobile mogą spać spokojnie, bo nadajniki znajdujące się w pobliżu powinny wystarczyć, ale już użytkownicy pozostałych operatorów mogą nie mieć zasięgu. Jak zauważył na Twitterze rzecznik prasowy Orange, cała sytuacja przypomina to, co działo się z warszawskim tunelem POW. W oddanej do użytku w 2021 roku inwestycji, dopiero na początku 2023 finalizowano prace związane z montażem nadajników sieci komórkowej. Operatorzy przez pięć lat nie mogli dogadać się z drogowcami, aby zapewnić zasięg w tunelu. Dopiero na początku tego roku GDDKiA wydała zielone światło.