Nie mieli szczęścia do pogody uczestnicy trzeciego biegu IX edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Porywisty wiatr, mimo tego że trasa biegu prowadziła duktami leśnymi, znacznie utrudniał zawodnikom rywalizację. Jednak dla amatorach biegów i marszu każde warunki są dobre.  Świadczy   o tym fakt, że imprezę ukończyły 52 osoby: 40 biegaczy i 11  nordic walking. Bieg na trasie Dziwnów – Międzywodzie – Dziwnów, liczącej ok.6370 m wygrał Robert Derda (Świnoujście) -25,34 przed Igorem Dąbkowskim (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) -25,52 i Kamilem Hołubem (Trzebiatów) -25,53. Najszybciej wśród kobiet finiszowała Małgorzata Krynicka – Grzyb (Trzebiatów)-28,19 , druga przybiegła Dorota Kowalska (KB Kamień Pom) -31,04, trzecia Joanna Plesińska (Goleniów) -31,46. W kategorii nordic walking kolejność na mecie była następująca: Habdaś Jarosław (Goleniów)-47,36; Bogdan Wierchanowski (Golczewo)-48,13; Andrzej Karolak (Trzebiatów) – 50,53. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Cebulska (Gryfice) – 48,44 przed Dorotą Baryła (Wolin)- 52,46 i Ireną Wolf (Kamień Pom)-54,24.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Ani Wróblewskiej i Małgosi Janawy za pracę w biurze zawodów oraz Czarka Wieczorka i Andrzeja Janowicza za pomoc techniczną i sędziowanie oraz Piotrowi Baryła za obszerną fotorelację.  Impreza finansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Dziwnowie i Programu „Społecznik na lata 2022-24”