Troje kandydatów spełniło wymogi formalne w ogłoszonym przez Burmistrz Golczewa konkursie na stanowisko podinspektora ds. nieruchomości gminnych w Urzędzie Miejskim w Golczewie. Wśród zakwalifikowanych oprócz Katarzyny Orłow, Kamila Heimrota znalazła się Jadwiga Adamowicz – była kandydatka na Burmistrza Golczewa.

Czego oczekiwał od kandydatów? Polskiego obywatelstwa, niekaralności oraz pełnej zdolności do czynności prawnych, wyższego wykształcenia, znajomości odpowiednich regulacji prawnych oraz nieposzlakowanej opinii. O konkursie informowaliśmy 5 grudnia, dziś do publicznej wiadomości podano informacje na temat kandydatur które napłynęły.

Oprócz Katarzyny Orłow, Kamila Heimrota na liście widnieje także kandydatura Jadwigi Adamowicz niegdyś związanej z tamtejszym magistratem. Była radna i kandydatka na Burmistrza, która bezskutecznie ubiegała się o urząd w drugiej turze wyborów samorządowych w 2018 roku poparła śp. Andrzeja Danieluka – dziś, chce zostać pracownikiem jego kontrkandydata. Teraz przed kandydatami kolejny etap postępowania konkursowego, który wyłoni nowego urzędnika.