W ramach Wojewódzkiego Systemu Koordynacji Pomocy dla Ukrainy na terenie Zarządu Dróg Powiatowych w Kamieniu Pomorskim został utworzony Powiatowy Magazyn Pomocy (PMP). To tutaj przywożone były dary dla Ukrainy i gromadzone na poziomie gmin powiatu kamieńskiego, zbierane przez liczne stowarzyszenia i organizacje.

Starosta w porozumieniu z Wojewodą Zachodniopomorskim zapewniał: – funkcjonowanie PMP, przyjmowanie zebranych darów, odpowiednią segregację i kategoryzację a także podział zebranych rzeczy na te przeznaczone dla obywateli Ukrainy przebywających na terenie powiatu kamieńskiego, jak i te, które będą przewożone bezpośrednio na teren Ukrainy za pośrednictwem RARS.

W dniu 27 kwietnia 2022 spakowany na palety i specjalnie oznakowany transport dzięki uprzejmości i pomocy Pana Zbigniewa Kuleszy Alox Logistic Sp. z o.o. został przekazany do Centrum Logistycznego Gryf w Szczecinie skąd Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki dostarczy pomoc do składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych koło Lublina.