Morska Służba Ratownicza, Straż Graniczna oraz Marynarka Wojenna biorą udział w poszukiwaniach załogi kutra Świ – 82. Znaleziono ciało jednego rybaka.

Ciało mężczyzny znaleziono pod dryfującą tratwą ratunkową pochodzącą z poszukiwanego kutra ŚWI 82. Jak informuje Rafał Goeck, rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa z Gdyni: – Trwają poszukiwania trzech pozostałych członków załogi. Niewykluczone, że kuter zatonął, choć rzecznik podkreśla: – Nadal go szukamy. Tak jak szukamy jego załogi.

10 – metrowy, niebieski kuter ŚWI 82 wraca z łowiska niemieckich wód Bałtyku gdy musiał rozegrać się dramat. Akcję poszukiwawczą koordynuje Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni. W morze wypłynęły statki ratownicze Szkwał i Pasat z Kołobrzegu oraz Cyklon ze Świnoujścia. Dołączył do nich Orkan z Ustki biorący udział w międzynarodowych ćwiczeniach w okolicy Bornholmu.

Na Bałtyku są też dwie jednostki Straży Granicznej. W akcji bierz też udział śmigłowiec Marynarki Wojenne. Ratownicy Brzegowej Stacji Ratownictwa z Kołobrzegu i Dźwirzyna prowadzą obserwacje brzegu. ŚWI 82 miała wpłynąć do portu w Mrzeżynie. Ostatni kontakt radiowy z jednostką odnotowano o 2 w nocy. Od tej pory nie było żadnego kontaktu z załogą.

źródło:
fot. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa