„Jesteśmy gotowi. Ukradną pewnie jeszcze trochę czasu, ale to wszystko, na co ich stać” – napisał w mediach społecznościowych Donald Tusk. „Nie zmarnujemy Waszego zwycięstwa” – dodał.

Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej i kandydat na nowego premiera ze strony Koalicji Obywatelskiej, a także Lewicy i Trzeciej Drogi, napisał po godzinie 9 na X (dawny Twitter): „Jesteśmy gotowi. Ukradną pewnie jeszcze trochę czasu, ale to wszystko, na co ich stać. Nie zmarnujemy Waszego zwycięstwa”.

W minionych dniach Donald Tusk złożył wizytę w Brukseli, gdzie w środę spotkał się z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen i przewodniczącą Parlamentu Europejskiego Robertą Metsolą, a w czwartek wziął udział w spotkaniu przywódców europejskich partii centroprawicowych.

Kiedy tylko powstanie nowy rząd i podejmie pierwsze decyzje, które będą wyraźnie wskazywały na przywracanie rządów prawa i porządku konstytucyjnego, to oczywiście w Europie wszyscy są jak najbardziej za tym, żeby Polska otrzymała jak najszybciej pieniądze z KPO – powiedział w Brukseli szef PO Donald Tusk.

Lider KO i kandydat dotychczasowej opozycji na przyszłego premiera podkreślił, że należy wykorzystać „każdy dzień i każdą godzinę”, bo pieniądze na KPO mogą przepaść, a po drugie, Polska musi wydać te „gigantyczne pieniądze” w ciągu dwóch lat, „więc każda zwłoka jest tutaj absolutnie nie do zaakceptowania”. Tusk zapewnił, że do odblokowania pieniędzy z KPO nie będzie potrzebne zakończenie procesu legislacyjnego.