W niedzielę, 13 października Polacy wybiorą 460 posłów oraz 100 senatorów. Cisza wyborcza w Polsce rozpocznie się w piątek 11 października o północy, a zakończy po zamknięciu lokali wyborczych. Wówczas będą mogły być publikowane sondaże exit polls. Poznaliśmy składy Obwodowych Komisji Wyborczych, które na terenie gminy Kamień Pomorski będą czuwały nad prawidłowością przeprowadzonych wyborów.

Polacy głosują w wyborach do Sejmu i Senatu w obwodowych komisjach wyborczych w miejscu swojego stałego zameldowania, na podstawie którego każdy został wpisany do rejestru wyborców. Jeśli zmieniało się adres zamieszkania w ostatnim czasie, lepiej sprawdzić, czy zostało się dopisanym do „nowego” rejestru wyborców – w każdej chwili można to zrobić w urzędzie gminy.

Każdy, kto najpóźniej w dniu wyborów ukończy 18 lat, może głosować. Podczas głosowania trzeba mieć przy sobie dowód osobisty albo paszport – członkowie komisji wyborczej mają obowiązek sprawdzić tożsamość głosującego. Na podstawie rejestru wyborców sporządza się spis wyborców, czyli listę osób, które mają prawo oddania głosu w konkretnej obwodowej komisji wyborczej.