Od 30 grudnia bieżącego roku Radio Plus Gryfice zawiesi swoją działalność. Rozgłośnia działała od 26 lat. Na Facebooku rozgłośni możemy przeczytać pożegnalny komunikat.

„Kochani Słuchacze Radia Plus Gryfice, w 2022 roku minęło 26 lat od momentu pojawienia się naszej rozgłośni w radiowym eterze. Najpierw byliśmy Falą, później VOX-em, aby kilka lat później przybrać barwy Radia Plus. Przez wszystkie te lata rokrocznie składaliśmy Wam życzenia, tak jak przystało na dobrego przyjaciela. Zawsze towarzysząc Wam, we wszystkich ważnych chwilach życia. Dziś również, chociaż po raz ostatni życzymy rodzinnych i pięknych świąt. Boże Narodzenie to przecież czas radości, nadziei i wiary, jaką niesie wraz ze swoim narodzeniem malutki Jezus. Święta to czas dobrych wiadomości i być może nie jest to najlepszy moment, by przekazywać Wam tę wiadomość, jednak sądzimy, że lepszego raczej nie będzie. Kierując się zwykłą, ludzką przyzwoitością i uczciwością chcemy przekazać decyzję, którą podjął ks. Arcybiskup” – czytamy.

„Niestety sytuacja w Europie oraz wzrost inflacji (a szczególnie cen energii) sprawiła, że decyzja nie mogła być inna […]” – wyjaśnia Radio Plus Gryfice. W dalszej części komunikatu możemy przeczytać liczne podziękowania dla osób pracujących w rozgłośni, a także dla słuchaczy. „W życiu tak bywa. Coś się kończy, coś zaczyna. Kto wie, może jeszcze kiedyś tu wrócimy. Jeśli jednak tak się nie stanie, to mamy nadzieję, że pozostaniemy w Waszych wspomnieniach jako dobra i rzetelna redakcja” – zakończyła rozgłośnia.