To epokowa zmiana dla tej części Wolina. Dzięki środkom z Polskiego Ładu na ulicach Parkowej, Moniuszki, Niedamira, Owocowej udało się zmodernizować   3 kilometry dróg, 2 kilometry sieci deszczowej, sieci kanalizacji i około 1,5 km sieci wodociągowej. Realizacja obejmuje również wykonanie nowoczesnego oświetlenia ulicznego w postaci 70 nowych lamp LED.

To bardzo ważny moment dla nas wszystkich, bo dokonujemy otwarcia naprawdę dziejowej inwestycji. Największej inwestycji drogowej w historii Wolina, a w zasadzie całej gminypowiedziała już po rozpoczęciu uroczystego otwarcia Burmistrz Wolina. 

Dzięki 19 mln złotych pozyskanego dofinansowania przebudowane zostały jednej z najbardziej wyeksploatowanych ulic. Niedamira, Moniuszki, Parkowa, droga do portu, które swoją świetność miały w latach 70 ubiegłego stulecia oraz wybudowana zostanie ulica Owocowa, na którą Mieszkańcy czekają od 30 lat.

« z 8 »

Ta inwestycja to było ogromne wyzwanie na każdym etapie, również w momencie aplikowania o tak dużą ilość środków dla Gminy. Nie udało by się to gdyby nie przychylność naszego gościa Pana Marka Gróbarczyka. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, za pamięć o Wolinie. To historyczne wydarzenie nie byłoby możliwe bez Pana udziałuwskazywała Ewa Grzybowska. 

Zmodernizowano prawie 3 kilometry drogi, 2 kilometry kanalizacji deszczowej, kilometr kanalizacji sanitarnej, 1,5 kilometra rur azbestowo – cementowych wymienionych na nową infrastrukturę, 70 nowych punktów świetlnych oświetlenia ulicznego LED.

« z 39 »

– Cieszę się, ze zmian ale wciąż jest bardzo wiele do zrobienia. Wolin to bardzo duży obszar inwestycyjny, który czeka na działania. Serce rośnie, kiedy widzi się że część miasta może zameldować się w XXI wieku. Będziemy starać się myśleć o dalszym rozwoju Gminy – powiedział Marek Gróbarczyk.