Miniona noc sylwestrowa, była jedną ze spokojniejszych na przestrzeni ostatnich lat.  Od godziny 19.00 w piątek 31.12.2021 do godz. 7.00 w sobotę 1.01.2022 roku zespoły ratownictwa medycznego WSPR w Szczecinie na terenie całego województwa udzieliły pomocy 420 razy (w analogicznym okresie rok wcześniej tych interwencji było więcej, bo aż 600).

Podczas minionego dyżuru nasi ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze byli najczęściej wzywani do osób będących pod wpływem alkoholu, które doznały urazów głowy i kończyn na skutek upadku. Najpoważniejsze tego typu zdarzenie miało miejsce podczas zabawy sylwestrowej w Warnicach, gdzie z wysokości ok. 3 metrów spadł 22-letni mężczyzna. Trafił do szpitala z urazem barku i głowy. Urazu głowy doznał także 23-latek, który wypadł z okna z wysokości kilku metrów w Podańsku w powiecie goleniowskim. W Świdwinie zabezpieczyliśmy i przetransportowaliśmy do szpitala 20-latka, który został zaatakowany ostrym narzędziem i doznał urazu okolicy brzucha.

Nie odnotowaliśmy żadnego poważnego wypadku komunikacyjnego. Niewiele było też zgłoszeń związanych z odpalaniem fajerwerków czy petard. Dwa najpoważniejsze tego typu interwencje miały miejsce w Tanowie i Różycy – w obu przypadkach dorośli mężczyźni doznali urazu oka. Po wybuchu petardy urazu ręki doznał 13-letni chłopiec w Resku – natomiast ta interwencja nie miała miejsca w nocy, a 31 grudnia przed godziną 17.

źródło:
Paulina Heigel
WSPR