To będzie wyjątkowy mecz. W Kamieniu Pomorskim zmierzy się bowiem drużyna Oldboy Gryfa Kamień Pomorski z oldboyami Korony Stuchowo. W trakcie spotkania oraz po jego zakończeniu będzie możliwość wsparcia leczenia chorego Olafa.

Olaf ma 15 lat i do tej pory był zdrowym, rozwijającym się i pełnym energii nastolatkiem. Jego koszmar zaczął się trzy miesiące temu, w wakacje… Zwykłe zdarzenie okazało się być opłakane w skutkach. Podczas pływania na paddleboardzie – desce, na której stoi się i wiosłuje za pomocą wiosła – Olaf wpadł do wody. W pierwszej chwili wydawało się, że nic mu się stało jednak najgorsze przyszło potem.

Dwa dni później Olaf nagle źle się poczuł… Wymiotował, było mu niedobrze, miał gorączkę. Początkowo myślał, że to zwykłe zatrucie pokarmowe. Czekaliśmy, aż objawy ustąpią. Jednak tak się nie stało… Przez chwilę było lepiej, ale tylko przez chwilę. Po trzech dniach Olaf dostał silnego ataku bólu głowy. Kręciło mu się w głowie, zaczął mieć problemy z poruszaniem się i mową. Natychmiast pojechaliśmy na SOR. W szpitalu szybko usłyszeliśmy, że to ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia. Bardzo rzadka choroba, której przyczyny nie są jasne.

W jednej chwili z energicznego nastolatka Olaf zmienił się w pacjenta, który potrzebuje pomocy. Obecnie znajduje się w trzecim szpitalu w Gdańsku, gdzie prowadzone są dalsze próby przywrócenia mu zdrowia i powrotu do normalnego życia. 

Sportowa rodzino – pomóżMY, gdyż każda złotówka się liczy! Drużyna przyjaciół Darka, ojca Olafa, który bardzo potrzebuje naszej pomocy, zaprasza do udziału w meczu charytatywnym pomiędzy drużynami Oldboy GRYF Kamień Pomorski – Korona Stuchowo, który odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 18:30 na stadionie w Kamieniu Pomorskim mówi Burmistrz Stanisław Kuryłło.

KLIKNIJ, ABY POMÓC