Wiosenna pogoda zostanie z nami na dłużej! Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, najbliższe dni będą ciepłe. Zapomnimy też o nocnych przymrozkach.

Poniedziałek momentami przyniesie zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na termometrach zobaczymy 12-16 stopni. Nieco chłodniej będzie nad morzem – 9-11 stopni.

Wtorek tylko na wschodzie upłynie bez deszczu. Na pozostałym obszarze będzie pochmurno, miejscami ma padać deszcz, a na zachodzie, w centrum oraz południu możliwe są również burze.

Najcieplej będzie na wschodzie i w centrum – 14-16 stopni, a najchłodniej natomiast na zachodzie, nad morzem oraz w kotlinach górskich -8-10 stopni. Wiatr tylko na wschodzie ma być słaby, a na pozostałym obszarze umiarkowany i okresami porywisty, tylko nad morzem okresami silny.

W środę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Ma spaść deszcz. W centrum i na południowym wschodzie chwilami opady mogą mieć natężenie umiarkowane. Najchłodniej będzie na południowym wschodzie – 6-8 stopni. Na pozostałym obszarze temperatura maksymalna wyniesie od 11 do 16 stopni.

W czwartek najwięcej chmur i opadów IMGW prognozuje na zachodzie kraju. W tej części kraju będzie też najchłodniej – 9-12 stopni. Na pozostałym obszarze zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie okresami wzrastać będzie do dużego i tam padać może przelotny deszcz.

W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 14 do 16 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

W piątek na zachodzie i południowym zachodzie będzie pochmurno. Ma padać – chwilami bardziej intensywne. W strefie opadów temperatura maksymalna wyniesie 6-11 stopni. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże, a najwięcej przejaśnień prognozowanych jest na wschodzie kraju.

Temperatura maksymalna w centrum i na wschodzie wyniesie 13-17 stopni. Wiatr będzie na ogół słaby, na wschodzie południowo-wschodni, a na pozostałym obszarze północno-zachodni i północny.