Nowa KIA Ceed, Alfa Romeo a od przyszłego tygodnia pachnące nowością BMW. Trwa proces wymiany aut kamieńskiej drogówki, jeszcze pod koniec maja policjanci z Kamienia Pomorskiego dysponowali zaledwie jednym sprawnym samochodem. 

– Ze strony KWP w Szczecinie zapewniam, że tematyka związana z zakupem nowych radiowozów jest jednym z priorytetów i sukcesywnie realizowane są kolejne inwestycje. Mogę już poinformować, że jeszcze w czerwcu br. do KPP w Kamieniu Pomorskim trafi do służby nowy oznakowany radiowóz Kia Ceed. Ponadto jeszcze w tym roku do tej jednostki trafi radiowóz z wideorejestratorem. Dodatkowo podejmowane są kroki, aby nowe pojazdy służące bezpieczeństwu pozyskać we współpracy z lokalnym samorządem, przy wsparciu finansowym z jego strony – zapewniała po interwencji naszej redakcji nadkom. Alicja Śledziona z KWP w Szczecinie.

Auta trafiły do pomijanego do tej pory Kamienia Pomorskiego szybciej niż się spodziewano. Nowa KIA i Alfa Romeo już służą funkcjonariuszom drogówki. Jak udało się ustalić naszej redakcji, 25 lipca do tych aut dołączy nowe, nieoznakowane srebrne BMW. Wyposażony w 240 konny silnik pozwoli dogonić każdego pirata drogowego.