W przyszłą środę (25.10) w szczecińskiej Netto Arenie odbędą się targi pracy. Jak relacjonuje portal wszczecinie.pl, odwiedzający będą mogli przebierać w ofertach. Pojawią się m.in. przedstawiciele Tesli, którzy będą rekrutować do Gigafactory Berlin-Brandenburg. Zarobki u światowego giganta zaczynają się od równowartości 12 tys. zł!

W Netto Arenie staną bowiem stanowiska ok. 100 pracodawców z ponad tysiącem ofert pracy, praktyk i stażów. Jednym z przedsiębiorców będzie firma Elona Muska.

W podberlińskiej fabryce samochodów elektrycznych pracuje już około 11 tys. osób, ale Tesla planuje podwoić zatrudnienie, by z linii produkcyjnej mogło zjeżdżać nawet pół miliona aut rocznie. Amerykańska firma poszukuje pracowników również w Polsce, zwłaszcza w pasie przygranicznym. Ze Szczecina do Gigafactory Berlin-Brandenburg jest ok. 150 km.

To jednak nie wszystko – pojawią się pracodawcy m.in.: z branży produkcyjnej, morskiej, hotelarskiej, handlowej, stoczniowej, energetycznej, logistycznej, spożywczej, budowlanej, IT, kurierskiej, finansowej, czy SSC/BPO – mówi na łamach portalu „wszczecinie” Maciej Patynowski, koordynator przedsięwzięcia.

Pełna lista pracodawców dostępna jest na stronie targipracy.szczecin.pl