Za ponad 17 mln złotych białostocka firma Hydratec przeprowadzi termomodernizację szpitala. Inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie środki pozyskane w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Działanie pozwoli na obniżenie kosztów funkcjonowania placówki, a co za tym idzie, możliwość jej dalszego rozwoju.

Proces związany z procedurą przetargową i negocjacjami trwał od marca. W ogłoszonym przetargu wpłynęła tylko jedna oferta spółki Hydratec, która za całe zadanie oczekiwała wynagrodzenia opiewającego na kwotę 20,9 mln złotych. Ostatecznie jednak w toku przeprowadzonych negocjacji, firma podejmie się zadania za 17,2 mln złotych. Oznacza to, że do 13,5 mln złotych z Polskiego Ładu radni będą musieli dołożyć prawie 4 mln złotych.

Na budynku szpitala pojawi się instalacja fotowoltaiczna oraz pompy ciepła. Wykonawca wymieni piec gazowy i osprzęt kotłowni, instalację CO, grzejniki, przeprowadzi ocieplenie ścian i fundamentów oraz stropodachu. W planach jest remont instalacji odgromowej, częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, częściowa wymiana instalacji elektrycznej i oświetleniowej wraz z przyłączem energetycznym, częściowy remont instalacji wod-kan. z przyłączem kan, wymiana instalacji teletechnicznej wraz z serwerownią, częściowy remont instalacji wentylacji mechanicznej, modernizacja windy towarowej, zadaszenie podjazdu dla karetek, utwardzenie dojazdów, parkingu i chodników.