– Z uwagi na obszerny zakres robót budowlanych i bardzo wymagające realizacje projektowe przesuwamy termin otwarcia Hossolandu – powiedziała w rozmowie z portalem propertynews.pl Anna Olszonowicz z Grupy Hosso. Ogromny park rozrywki powstający pod Brojcami miał zostać udostępniony wiosną przyszłego roku.

W okolicach Brojc budowany jest ogromny park rozrywki – Hossoland. Przypomnijmy, że prace rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku, a jako termin otwarcia podano wiosnę 2024 roku. Jak jednak poinformowała Anna Olszonowicz z Grupy Hosso, zaszły pewne zmiany.

– Z uwagi na obszerny zakres robót budowlanych i bardzo wymagające realizacje projektowe przesuwamy termin otwarcia Hossolandu. Prace realizowane są z pełną mocą i staramy się, aby otwarcie było jak najszybciej – powiedziała w rozmowie z portalem propertynews.pl Anna Olszonowicz.

– Wykonywane są fundamenty pod budynki, stawiane ściany oraz montowane więźby dachowe i stolarka okienna. Na części budynków zaczynają pojawiać się elewacje oraz pokrycia dachowe. Trwają również prace nad głównymi instalacjami sanitarnymi i elektrycznymi. Jednocześnie trwają zaawansowane prace nad centralnym punktem parku – latarnią, która znajduje się w logo – poinformowała.

Hossoland budowany jest w okolicach Brojc, niedaleko trasy S6. Inwestorem jest Grupa Hosso. Obszar inwestycji to około 40 hektarów podzielonych na 4 tematyczne krainy: rybackie Miasto Syrenki, bursztynowe Królestwo Baltambrya, charyzmatyczną Krainę Wikingów oraz Smoczą Dolinę Kopalni.

Dodatkowo w Hossolandzie będzie dostępnych ponad 50 atrakcji oraz 75 budynków. Park stanie się miejscem rodzinnej rozrywki, w którym przewidziane są urządzenia dla całych rodzin. Ponadto w parku zlokalizowanych będzie: 11 restauracji, 6 kawiarni, 13 sklepów oraz wiele innych mniejszych punktów gastronomicznych i handlowych. W samym parku zatrudnienie znajdzie ponad 300 osób.