W ramach budowy drogi ekspresowej S3 Świnoujscie – Troszyn powstaje nowy most na obwodnicy Wolina. Ponieważ efektowna budowa przyciaga wzrok wszystkich przejeżdżających, GDDKiA postanowiło pokazać przebieg prac.

Podpory nr 21 i 22 wykonywane są w nurcie cieśniny Dziwna i będą posadowione na palach wierconych. Podpora nr 21 na 45 palach o max dług. 14,5 m., natomiast podpora nr 22 na 24 palach o dług. 13 m.

Początkiem drogi ekspresowej będzie rondo na wyjeździe z tunelu w Świnoujściu, a po 33 km połączy się z funkcjonującą obecnie obwodnicą Troszyna. Obecna DK3 na tym odcinku jest jednojezdniowa, co nie zapewnia odpowiedniej przepustowości dla ruchu drogowego i negatywnie wpływa na bezpieczeństwo ruchu drogowego (np. potencjalne zderzenia czołowe). Dlatego konieczna jest budowa dwujezdniowej S3, która zapewni możliwość przejazdu bez zatorów i spowolnień ruchu na wiele lat do przodu. Ma to szczególne znaczenie biorąc pod uwagę rozwój połączeń promowych i portu w Świnoujściu.

Drugi odcinek ma 16 km długości i obejmie budowę węzła Dargobądz, a także Wolin Zachód i Wolin Wschód. Nowy odcinek połączy się z obwodnicą Troszyna. W ramach inwestycji przewidziano też budowę pary miejsc Obsługi Podróżnych kategorii II na wschód od miejscowości Dargobądz. Przy węźle Wolin Wschód powstanie Obwód Utrzymania Drogi. Wybudowanych zostanie również siedem wiaduktów, dwa mosty oraz estakada. Powstaną również przejścia i przepusty dla zwierząt, w tym dwa przejścia górne o szerokości 50 metrów.