Tak Golczewo świętowało odzyskanie przez Polskę niepodległości. W obecności Mieszkańców, zastępcy burmistrza Jadwigi Adamowicz, burmistrza elekta Macieja Zielińskiego oraz zaproszonych gości, najpierw uroczystą mszą św., a potem wystąpieniami i przygotowanym programem artystycznym uczczono to niezwykłe wydarzenie.

Spotkaliśmy się, by podziękować i oddać hołd wszystkim bohaterom walki o wolną Polskę. Choć przez 123 lata pozbawieni byliśmy własnego Państwa, nigdy nie ulegliśmy, nie pozwoliliśmy umrzeć nadziei. Poczucie polskości okazało się trwalsze niż Państwo. Nasi przodkowie przelewali krew i ginęli za wolną Polskę, a my dziś musimy nasz kraj rozwijać. Aby nam się to udało, musimy robić to wspólnie nawet wtedy jeśli mamy inne poglądy, musimy wzajemnie się szanować. Naszą narodową tożsamość musimy budować każdego dnia, dlatego bądźmy razem i dla siebie nie tylko w tak ważnym dniu jak dziś. Niech żyje wolna i niepodległa Polska – mówi burmistrz elekt Maciej Zieliński.

W trakcie uroczystości na ręce księdza proboszcza Jacka Fabiszaka przekazano flagę Rzeczpospolitej Polskiej podarowaną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

fot. UM w Golczewie

« z 2 »