2 kwietnia odbył się wernisaż  pt. „Tajemnica obrazu a natura morza” –  w Urzędzie Miejskim  w Koszalinie – Galerii  Ratusz I Piętro. Roczna wystawa wędrująca składa się z 34 prac Seniorów z  14 UTW z Województwa Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego. Kolekcja powstała podczas IV Letniej Szkoły Seniora w Dziwnówku ( 26.08- 02.09. 2018r.) pod kierunkiem artysty plastyka – kuratora pleneru – Jana Michała Szewczyka ze Szczecina.   Otwarcia wystawy w dokonał Przemysław Krzyżanowski – Zastępca Prezydenta Miasta ds. Polityki Społecznej, Anna Janiel – Inspektor w Wydziale Kultury i Spraw Społecznych oraz Janina Kołodzińska – prezes UTW w Golczewie – autorka projektu, kurator organizacyjny pleneru.

Koszalin  reprezentowały malarki  – Anna Dąmbska, Renata Jasiul, Wanda Zabrocka,  Golczewo – Helena Włodarczyk, Elżbieta Wrzesińska,  Marianna Michalak, Maria Kloch, Janina Kołodzińska, Marian Włodarczyk.

Dodatkowo można było obejrzeć  prace: KLoczkowskiej Zdzisławy, Rossa Joanny, Hasse Krystyny, Górak Bożeny i  Kryczka Bogusławy z Gryfina, Doroty Łysiak i Grażyny Stodulskiej z Kamienia Pomorskiego,  Danuty Hofman i Elżbiety Śliwińskiej z Wałcza, Anny Pileckiej z Białogardu, Marii Jastrzębskiej z Barlinka, Teresy Janik, Wandy Ordy i Anny Sochackiej z Polic, Marii Zalewskiej, Anny Nowak, Agnieszki Gemby, Mirosławy Szurlej i Ireny Gemby z Bornego Sulinowa, Elżbiety Matyjasek i Anny Winiarskiej z Gryfic, Jurka Markowskiego z Goleniowa, Eugeniusza Napierały z Miedzichowa i Dominiki Odrowąż ze Szczecina, dodatkowo-  autorka projektu graficznego kalendarza, wolontariuszka spotkań w LSzS w Dziwnówku.

Serdecznie dziękujemy za  aranżację wystawy i możliwość prezentacji dorobku artystycznego Seniorów. Wystawę można podziwiać do 30.04.2019, następnie w swojej wędrówce zatrzyma się w Klubie Artystycznym „Piwnica pod papugami” w Białogardzie, wernisaż w dniu 06.05.2019 do zobaczenia!

Janina Kołodzińska
Prezes UTW Golczewo