Roczna wystawa wędrująca składa się z 34 prac Seniorów z 14 UTW z Województwa Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego. Kolekcja powstała podczas IV Letniej Szkoły Seniora w Dziwnówku ( 26.08- 02.09. 2018r.) pod kierunkiem artysty plastyka – kuratora pleneru – Jana Michała Szewczyka ze Szczecina. Otwarcia wystawy w dokonał Przemysław Krzyżanowski – Zastępca Prezydenta Miasta ds. Polityki Społecznej, Anna Janiel – Inspektor w Wydziale Kultury i Spraw Społecznych oraz Janina Kołodzińska – prezes UTW w Golczewie – autorka projektu, kurator organizacyjny pleneru.

Koszalin reprezentowały malarki – Anna Dąmbska, Renata Jasiul, Wanda Zabrocka, Golczewo – Helena Włodarczyk, Elżbieta Wrzesińska, Marianna Michalak, Maria Kloch, Janina Kołodzińska, Marian Włodarczyk. Dodatkowo można było obejrzeć prace: KLoczkowskiej Zdzisławy, Rossa Joanny, Hasse Krystyny, Górak Bożeny i Kryczka Bogusławy z Gryfina, Doroty Łysiak i Grażyny Stodulskiej z Kamienia Pomorskiego, Danuty Hofman i Elżbiety Śliwińskiej z Wałcza, Anny Pileckiej z Białogardu, Marii Jastrzębskiej z Barlinka, Teresy Janik, Wandy Ordy i Anny Sochackiej z Polic, Marii Zalewskiej, Anny Nowak, Agnieszki Gemby, Mirosławy Szurlej i Ireny Gemby z Bornego Sulinowa, Elżbiety Matyjasek i Anny Winiarskiej z Gryfic, Jurka Markowskiego z Goleniowa, Eugeniusza Napierały z Miedzichowa i Dominiki Odrowąż ze Szczecina, dodatkowo- autorka projektu graficznego kalendarza, wolontariuszka spotkań w LSzS w Dziwnówku.

Serdecznie dziękujemy za aranżację wystawy i możliwość prezentacji dorobku artystycznego Seniorów. Wystawę można podziwiać do 30.04.2019, następnie w swojej wędrówce zatrzyma się w Klubie Artystycznym „Piwnica pod papugami” w Białogardzie, wernisaż w dniu 6.05.2019 do zobaczenia!

Opracowanie i foto – Janina Kołodzińska.