11 marca otwarcia wystawy dokonały:  Urszula Kwietniewska – Łacny –  Wiceprezes UTW w Gryfinie i Janina Kołodzińska – Prezes UTW  w Golczewie – autorka projektu IV Letnia Szkoła Seniora w Dziwnówku (26.08 – 02.09.2018).

Na wernisażu można było  obejrzeć 34 prace z 14 UTW z Województwa Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego, które zostały wykonane pod kierunkiem Jana Michała Szewczyka ze Szczecina – artysty plastyka, kuratora  pleneru.

Gryfino reprezentowały malarki  – KLoczkowska Zdzisława, Rossa Joanna, Hasse Krystyna, Górak Bożena, Kryczka Bogusława, Golczewo  – Helena Włodarczyk, Elżbieta Wrzesińska, Marianna Michalak, Maria Kloch, Janina Kołodzińska, oraz Marian Włodarczyk. To była okazja aby osobiście  poznać autorów prac ich doświadczenia i przeżycia poplenerowe.

Dodatkowo eksponowane były  prace: Doroty Łysiak i Grażyny Stodulskiej z Kamienia Pomorskiego,  Danuty Hofman i Elżbiety Śliwińskiej z Wałcza, Anny Dąbskiej, Renaty Jasiul i Wandy Zabrockiej z Koszalina,  Anny Pileckiej z Białogardu, Marii Jastrzębskiej z Barlinka, Teresy Janik, Wandy Ordy i Anny Sochackiej z Polic, Marii Zalewskiej, Anny Nowak, Agnieszki Gemby, Mirosławy Szurlej i Ireny Gemby z Bornego Sulinowa, Elżbiety Matyjasek i Anny Winiarskiej z Gryfic, Jurka Markowskiego z Goleniowa, Eugeniusza Napierały z Miedzichowa i Dominiki Odrowąż ze Szczecina.

Kolejne  spotkanie  uczestników  pleneru malarskiego,  przybyłych gości, słuchaczy i mieszkańców  Gryfina, potwierdzające że czas na realizację  marzeń jest zawsze – wystarczy podjąć decyzję i przystąpić do  wykonania a satysfakcja dzieła będzie najlepszym lekarstwem na wszelkie problemy życia. O tym przekonali się uczestnicy nie tylko pleneru malarskiego ale warsztatów muzycznych, teatralnych, rękodzielniczych, tanecznych,  innych, biorących udział w IV Letniej Szkole Seniora w Dziwnówku.

Serdecznie dziękujemy za  aranżację wystawy i możliwość prezentacji dorobku artystycznego Seniorów, Państwu – Katarzynie Sztangret  i Sebastianowi Rożko z Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie.

Wystawę można podziwiać do 30.03.2019, następnie w swojej wędrówce zatrzyma się w Urzędzie Miejskim Galerii Ratusz I Piętro Koszalin, wernisaż w dniu 2.04.2019. Do zobaczenia!

Opracowanie i foto  – Janina Kołodzińska.
foto – Sebastian Rożko – CIT Gryfino