…. To jest kolejny przystanek dla wystawy wędrującej UTW z Województwa Zachodniopomorskiego i  Wielkopolskiego z IV Letniej Szkoły Seniora z Dziwnówka ( 26.08.- 02.09. 2018). Wystawa malarstwa „Tajemnica obrazu a natura morza” zawędrowała do Gryfickiego Domu Kultury, Muzeum i Galerii „Brama” w dniu 09.01.2019r.o godzinie  17. 00, uroczystego otwarcia dokonali: Pani Dyrektor GDK w Gryficach Róża Szuster, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Gryficach – Teresa Domagalska, Wiceprzewodniczący Komisji Gospodarki i Ochrony Środowiska – Jan Major, kurator organizacyjny  – Janina Kołodzińska z UTW w Golczewie która zaprosiła w imieniu własnym oraz kuratora artystycznego – Jana Michała Szewczyka ze Szczecina, kuratora i przyjaciela osób twórczych z pasją i wigorem.

Wystawę będzie można oglądać do 10.02. 2019 , następnie wystawa pojedzie do Pyrzyckiego Domu Kultury gdzie otwarcie nastąpi w dniu 11.02. 2019 godzina 17.00 serdecznie zapraszamy!!!   W uroczystym otwarciu udział wzięli autorki prac z UTW w Gryficach : – Anna Winiarska i Elżbieta Matyjasek, oraz z UTW w Golczewie : Helena Włodarczyk, Marianna Michalik, Maria Kloch, Elżbieta Wrzesińska, Janina Kołodzińska .

Wystawa jest aktem nie tylko promocji pasji ale wydarzeniem miejsca i osób tam występujących. To jest kolekcja 34 prac z 14 UTW, która promuje Uniwersytety z Woj. Zachodniopomorskiego  i z Woj. Wielkopolskiego dlatego warto skorzystać z możliwości obejrzenia wyjątkowej twórczości, serdecznie zapraszają – kuratorzy: organizacyjny i artystyczny wystawy i pleneru – Janina Kołodzińska i Jan Michał Szewczyk

Do zobaczenia!
Janina Kołodzińska UTW Golczewo