Po raz 18. w Polsce i środowiskach polonijnych obchodzony jest „Dzień Papieski”. Również w Kamieniu Pomorskim najpierw po mszy św. w programie słowno – muzycznym, a później podczas specjalnej wystawy filatelistycznej uczczono pamięć wielkiego Polaka. Na uroczystościach związanych z tym wydarzeniem pojawiła się szefowa Kancelarii Prezydenta RP, pani Halina Szymańska.

Byli u nas Prezydenci Kaczorowski, Lech Kaczyński kiedy przyjeżdżał na spotkania z Armią Krajową w Międzyzdrojach, dziś cieszymy się przy okazji wystawy z okazji Dnia Papieskiego jest ktoś, kto zawiezie wiadomość do Warszawy, że w Kamieniu Pomorskim żyją osoby dla których wielką wartością jest osoba św. Jana Pawła II – podkreślił ks. dziekan Dariusz Żarkowski.

Tegoroczna edycja „Dni Papieskich” obchodzona jest pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”.

Moja przygoda z filatelistyką zaczęła się w 1960 roku. Zacząłem zbierać znaczki Polskie. 16 października 1978 roku z chwilą wyboru św. Jana Pawła II zacząłem zbierać to, co można zobaczyć w muzeum. To nie jest oczywiście wszystko. Wszystkie poczty na całym świecie wydały 1572 znaczki, 203 bloki i 213 arkusików. Papież odbył 104 podróże do ponad 100 krajów. Aby zebrać to wszystko, należałoby zapełnić całe muzeum. Chcę Państwu pokazać wszystko począwszy od rozpoczęcia jego pontyfikatu, czy jego podróże oraz naszą wizytę w Watykanie – zaznaczył Jerzy Mańczak.

W trakcie wystawy odbył się także konkurs dla najmłodszych, a wszyscy obecni mieli możliwość skosztowania kremówek.