Od 50 do 160 osób dziennie szczepi się w Szpitalu w Kamieniu Pomorskim. Jak informuje Marta Szymanek szczepionkami, które w Kamieniu Pomorskim podaje się pacjentom są Pfizer oraz Astra Zeneka.

– Po zgłoszeniu chęci zaczepienia się, pacjent wpisywany jest na listę oczekujących, podając swoje dane oraz numer telefonu kontaktowego, następnie, gdy przychodzi jego kolej, wyznaczany jest termin szczepienia, tj. dzień oraz godzina. Obecnie szczepieni są pacjenci z populacji 70+, 80+, a także w trakcie 60+ – są dla nich ustalane terminy szczepień – informuje Marta Szymanek.

Obecnie na liście oczekujących jest 810 osób. Są to pacjenci 60+ oraz 50+, którzy oczekują na wyznaczenie terminów zgodnie z harmonogramem szczepień. Do tej pory w Kamieniu Pomorskim zaszczepiono 3421 osób.

Co zrobić aby zapisać się na szczepienie? W pierwszej kolejności pacjent wpisuje się na listę oczekujących, następnie ma wyznaczony termin na szczepienie. Preparaty, które są podawane produkują firmy Pfizer oraz Astra Zeneka.