Czerwiec zbliża się wielkimi krokami, a to oznaczać będzie najważniejszy turniej piłkarski na Starym Kontynencie. Reprezentacja Polski przyciąga największą uwagę z oczywistych względów, a my sprawdziliśmy, kto ma szansę pojechać na Euro 2020.

Patriota i lokalny patriota. Te dwa określenia często dotyczą kibiców piłki nożnej. Czy fan reprezentacji Polski może być lokalnym patriota? Może, bo po prostu trzyma kciuki za biało-czerwonych, którzy swoją przyszłość lub teraźniejszość wiążą z Zachodnim Pomorzem i Szczecinem. A skoro nowy selekcjoner, to i nowe rozdanie. Sprawdziliśmy kto ma szansę zagrać na mistrzostwach i może powalczyć nie o finał Euro 2020, ale na pewno o wyjście z grupy E.

Odrodzenie Krychy

Grzegorz Krychowiak – jeden z liderów reprezentacji Polski ostatnich lat kojarzy się m.in. z Sevillą, PSG, czy obecnie Lokomotiwem Moskwa. Wielu zapomina skąd pochodzi środkowy pomocnik, a urodził się on w Gryficach. Jako junior bronił barw Orła Mrzeżyno, Żaków 94 Kołobrzeg i Stali Szczecin. Rodzinne strony opuścił wcześnie, by kontynuować swój karierę, co nie oznacza, że nie ma tak kibiców, ani nie czuje się związany. Jeśli ktoś myślał, że na Euro 2020 jego rola w reprezentacji będzie mniej istotna, ten po meczach eliminacji MŚ 2022 musiał zmienić zdanie. Krychowiak nie zawiódł wypadł bardzo dobrze i jest potrzebny kadrze na najważniejszym turnieju.   

Grosik wciąż potrzebny

Podobnie, jak Kamil Grosicki. Rodowity szczecinianin do niedawna stanowił ważne ogniwo w ofensywie. Jest drugim najlepszym strzelcem reprezentacji ostatnich lat, zaraz za Robertem Lewandowskim. Ostatnio jednak nie gra w klubie i przez to ma kłopoty z reprezentacją. Wydawało się, że Euro 2020 zobaczy w telewizji, ale portugalski selekcjoner wciąż na niego liczy. Dowodem na to było powołanie na marcowe mecze i indywidualne treningi. „Grosik” może być ważnym dżokerem, zmiennikiem na Euro 2020. 

Niespodziewane powołania

 Jakub Moder z kolei kojarzony jest przede wszystkim z Lechem Poznań i z objawieniem ligi, które zaprocentowało transferem do angielskiego Brighton. Wciąż młody pomocnik pochodzi jednak ze Szczecinka i jako junior bronił barw Sokoła Drawsko. Najważniejszy rozwój nastąpił jednak w Wielkopolsce. Obecnie Moder ociera się nawet o pierwszy skład reprezentacji na Euro 2020. Potencjał potwierdził w meczu na Wembley z Anglią, gdzie zdobył honorową bramkę dla Polski. Największym zaskoczeniem były powołania dwóch piłkarzy Pogoni Szczecin, która w tym sezonie walczy o medale Ekstraklasy. Sebastian Kowlaczyk to kapitan i skrzydłowy, który od dłuższego czasu jest filarem „Portowców”. Z kolei 17-letni Kacper Kozłowski to tzw. melodia przyszłości. Wielu widzi w nim ogromny talent, a powołanie może dać mu zastrzyk pewności. Czy obaj pojadą na Euro 2020 zadecyduje forma na finiszu Ekstraklasy. Z pewnością w reprezentacji Polski będzie miejsce dla kilku młodych graczy, gdyż po mistrzostwach Polska walczyć będzie dalej o kwalifikacje na przyszłoroczny mundial w Katarze.  

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.