Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach w ramach projektu „RODZINA” do zadań specjalnych odbyła się bezgotówkowa wymiana odzieży pt. „Szafing – szafy melodia”. Wystarczyło zabrać ze sobą kilka niepotrzebnych ubrań (czystych,  niezniszczonych) oraz dodatki: torebkę, biżuterię itp. i wymienić je na lepszy model. 

Impreza cieszyła się dużym powodzeniem. Uczestnicy chętnie wymieniali się odzieżą i różnymi dodatkami. Można było zdobyć unikatowe ubrania, które zyskały „nowe życie”. Bibliotekarze przygotowali również gościom słodki poczęstunek oraz ciepłe napoje. Wszyscy bawili się naprawdę świetnie!

Pamiętajmy, że tego typu działania to świetny sposób na życie wg. ekologicznej zasady „zero weste”, która polega na wybieraniu zdrowej żywności i generowaniu jak najmniejszej ilości odpadów. 

To była ostatnia impreza w starym budynku – następne inicjatywy odbędą się już w nowej siedzibie biblioteki na Placu Ratuszowym 1.

Akcja odbywa się w ramach „Programu Społecznik 2022-2024”. Program został zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Pomysłodawcą projektu „Rodzina” do zadań specjalnych jest Andżelika Gałecka, Dyrektor międzyzdrojskiej biblioteki oraz członek Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”.