Najwyższa na świecie ceglana Latarnia. Potężne bunkry ukryte w nadmorskich wydmach, które były pierwowzorem Wału Atlantyckiego. Wyjątkowa dzielnica uzdrowiskowa, goszcząca w czasie swojej historii wiele koronowanych głów i celebrytów!

Świnoujska Organizacja Turystyczna zaprasza na wyjątkowe spotkania z historią, które pokażą miasto na 44 wyspach z mało znanej strony. Za darmo, z przewodnikami dla których to piękne miasto jest pasją.

Plenerowe spotkania z historią zaplanowano na 4 kolejne weekendy, tak, aby mogli w nich poza turystami uczestniczyć także mieszkańcy. Spacery po dzielnicy uzdrowiskowej będą dwujęzyczne (prowadzone po polsku i niemiecku), ale specyfika pozostałych wycieczek nie wyklucza udziału osób z zagranicy.

– Na wycieczkę wybierzemy się całą rodziną, bo mimo, że mieszkamy na wyspach od wielu lat, nie wiedzieliśmy, że Świnoujskie lasy skrywają tyle tajemnic – mówi Agata Kucharska organizator. – Świnoujście jest fajne cały rok! A to będzie naprawdę wielka przygoda, do zobaczenia.

Szczegółowy plan i informacje o spacerach można uzyskać na stronie www.sot.swinoujscie.pl