W niezwykle podniosłej atmosferze, mieszkańcy Dargobądza, w obecności Burmistrz Wolina świętowali 20 – lecie poświęcenia kościoła. Zbudowana z cegły według projektu inż. Walentego Zaborowskiego z inicjatywy świątynia nie powstałaby gdyby nie zaangażowanie mieszkańców oraz działanie śp. ks prałata Jana Ubermana. 

Kościół w Dargobądzu wyrósł z głębokiego pragnienia i troski duszpasterskiej nieodżałowanego ks prałata Jana Ubermana oraz duchowej potrzeby mieszkańców Dargobądza i Karnocic, którzy przed 20 laty ukończyli budowę wspaniałej świątyni poświęconej Matce Bożej Częstochowskiej. Powstał on dzięki zaangażowania finansowego Mieszkańców, w szczególności Pana Andrzeja Łukowskiego. Warto w tym miejscu wspomnieć osoby budowniczych, m.in. Państwa Szulińskich, Gawron, Mazur, Łągiewka – mówi Burmistrz Ewa Grzybowska.

Świątynia poświęcona Matce Bożej Częstochowskiej to jedno z kilku dzieł Ks. Prałata po Skoszewie oraz Zagórzu, które także zostały dedykowane Matce Bożej. To nie tylko miejsce kultu religijnego, ale także miejsce, które gromadziło lokalną społeczność w organizowanych spotkaniach o charakterze artystycznym, historycznym czy społecznym.