W Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji kamieńskich funkcjonariuszy. Uroczystej zbiórce przewodniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Ryszard Gan.

Wczoraj (26.07) uroczysta zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie przez Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim, a następnie wprowadzony został sztandar Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

„Szef” kamieńskich policjantów wyraził swoje podziękowania za liczną obecność zaproszonych gości, a następnie mówił o poświęceniu policjantów na rzecz bezpieczeństwa, wypełnianiu codziennej misji „Pomagamy i chronimy” oraz niezmiennym celu jakim jest dbałość i ochrona mieszkańców naszego powiatu.

W 2023 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim 24 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne:
– w korpusie aspirantów 8 policjantów
– w korpusie podoficerów 12 policjantów
– w korpusie szeregowych 4 policjantów.

Były także pamiątkowe ryngrafy dla pracowników Policji od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasza Trawińskiego za zaangażowanie i sumienną pracę, które otrzymali: Pani Magdalena Malinowska oraz Pan Stanisław Markiewicz.

źródło:
KPP w Kamieniu Pomorskim