Chcielibyście przenieść się do Shire na kilkanaście magicznych godzin? Kochacie świat, który stworzył J.R.R. Tolkien? Już w weekend 29.09-1.10.23 w Centrum Słowian i Wikingów Wolin Jomsborg Vineta odbędzie się gra pt. „Święto Dyni w Shire”, która skierowana jest zarówno do starszych, jak i młodszych wielbicieli Władcy Pierścieni i Hobbita. „Święto Dyni w Shire” to cykliczny larp rodzinny (fabularna gra terenowa) w uniwersum inspirowanym właśnie tymi powieściami, które podbiły cały świat.

Gra Święto Dyni w Shire skierowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Uczestnicy festynu wcielą się w członków szesnastu rodzin hobbickich lub krasnoludzkich. Każdy gracz otrzyma krótki opis z wytycznymi dla swojej roli, tzw. kartę postaci, która pozwoli mu dobrze przygotować się do gry i dopasować odpowiedni dla postaci strój. Nad przebiegiem fabuły czuwać będą Mistrzowie Gry, czyli reżyserzy wydarzenia. Są to doświadczeni organizatorzy larpów, których wydarzenia cieszą się dużą popularnością w Polsce i za granicą.

Święto Dyni w Shire to świetna zabawa dla całej rodziny. Na uczestników czeka muzyka na żywo, tańce, liczne konkurencje i zabawy, oraz mnóstwo śmiechu i przygód, które przeżyją naprawdę! Gra trwać będzie przez całą sobotę 30 września, a uczestnicy spędzą dwie noce w klimatycznym skansenie historycznym Centrum Słowian i Wikingów Wolin Jomsborg Vineta. Atmosfera i scenografia wydarzenia pozwoli im przenieść się do magicznego świata rodem z książek Tolkiena. Organizatorzy zapewniają również posiłki w trakcie trwania Święta Dyni i oczywiście – świetną zabawę! W piątek 29.09.23 odbędą się warsztaty dla graczy między innymi relacyjne, śpiewu i tańca.

By wziąć udział w grze należy do 02.08.2023 wypełnić specjalną ankietę. Każda osoba powinna zgłosić się (lub w przypadku dzieci – zostać zgłoszona) indywidualnie. O uczestnictwie nie decyduje kolejność zgłoszeń. W grze będzie mogło wziąć udział do 120 uczestników. Zanim rozpoczniecie wypełnianie ankiety, koniecznie zapoznajcie się z Opisem hobbickich i krasnoludzkich rodzin, które mają pojawić się na święcie. To właśnie do jednej z nich macie dołączyć!

Wydarzenie organizowane jest przez osoby prywatne i organizatorzy nie czerpią z niego korzyści majątkowych. Składka, która pobierana jest od uczestników zabawy pokryje koszty organizacji wydarzenia. Nie ważne ile masz lat – możesz wybrać się do Shire! Więcej informacji znajdziecie również w Niezbędniku Gracza i Regulaminie zabawy. Koniecznie dołączcie również do wydarzenia na Facebooku.

Linki:
 do wydarzenia na Facebooku: https://bit.ly/3rDgjcK
 do grafik Święta Dyni: https://bit.ly/46T5sLI
 do strony organizatora: https://bit.ly/3NWUEDK
 do ankiety zgłoszeniowej: https://bit.ly/3DjJAvx
 do Niezbędnika gracza: https://bit.ly/3NNW17M