Jej budowa trwała niespełna rok. Ten długo wyczekiwany przez społeczność Łukęcina obiekt, został usytuowany przy ulicy Morskiej (tuż obok parkingu sąsiadującego z drogą 102), a w minioną sobotę został oficjalnie oddany do użytku.

Uroczystemu otwarciu, którego dokonali przedstawiciele władz Gminy Dziwnów oraz zaproszeni goście, towarzyszyło liczne grono mieszkańców Łukęcina oraz innych gminnych miejscowości. Jak wspomniał w swoim wystąpieniu Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak, świetlica, dzięki swojej funkcjonaliści, może pełnić wiele ról, co pozwoli na integrację mieszkańców i realizację szeregu nowych aktywności.

Zaraz po otwarciu obiektu, w środku i na terenie przyległym do świetlicy, odbył się piknik rodzinny, na który złożyły się zabawy z animatorem dla dzieci, koncert muzyczny oraz ciepłe posiłki.

Budowa Świetlicy Środowiskowej w Łukęcinie została realizowana w ramach operacji „Poprawa jakości życia lokalnej społeczności, stworzenie miejsca integracji i aktywizacji poprzez budowę świetlicy środowiskowej w Łukęcinie” oraz działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. Wartość całej inwestycji to około 1.3 mln zł, przy czym dofinansowanie z funduszu PROW (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich) wyniosło 500 tys. złotych.