Drawsko Pomorskie stało się areną emocjonujących zmagań tanecznych. Mistrzostwa i Puchar Województwa Zachodniopomorskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim, będące częścią III Drawskiego Turnieju Tańca Sportowego, zgromadziły najlepszych tancerzy regionu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Drawska Pomorskiego, a za organizację odpowiadał Zachodniopomorski Związek Tańca Sportowego oraz Klub Tańca Sportowego FOCUS Szczecin.

W zawodach wyróżniła się grupa z Klubu Tańca Sportowego FOCUS z Kamienia Pomorskiego, zdobywając cztery tytuły Mistrzów Województwa, jedno wicemistrzostwo oraz liczne medale Pucharu Województwa. Mistrzostwa te były równocześnie kwalifikacją do ogólnopolskich zmagań Mistrzostw Polski Polskiego Związku Sportu Tanecznego.

W kategorii Mistrzostwa Województwa Dzieci Młodsze Open Latin parę Walento Tomasz i Pańczak Kornelia z FOCUS Kamień Pomorski zobaczyliśmy na najwyższym stopniu podium. Młodzi adepci tańca sportowego, Łabędzki Kuba i Szewczyk Pola, reprezentując klub, zajęli 5. miejsce w kategorii Juniorzy Młodsi Open Standard oraz 6. miejsce w Open Latin.

W kategorii Młodzież Open Standard oraz Latin, Łabędzki Kamil i Derlatka Gabriela również z klubu FOCUS, zdobyli złote medale, potwierdzając swoją dominację na parkiecie. Chmurzyński Bartłomiej i Ananicz Nina zaprezentowali umiejętności, zajmując 4. miejsce w Młodzieży Open Standard i triumfując w powyżej 15C Latin.

W kategorii Młodzież Starsza Open Standard, Sito Klaudiusz Robert i Filipczak Maja Weronika zdobyli tytuł wicemistrzowski, dowodząc swojego wysokiego poziomu umiejętności.

Dodatkowo, w Pucharze Województwa, para Walento Wojciech i Ligenza Anna zajęła 5. miejsce w kategorii 10-11E, a Kowalski Tymoteusz i Borowa Natasza stanęli na podium zdobywając brąz w kategorii 12-13E. Łabędzki Kuba i Szewczyk Pola zdobyli srebro zarówno w 12-13D Standard jak i Latin, potwierdzając swoją wszechstronność.