Bardzo udanie zakończyła się wyprawa do Karlina młodych piłkarzy reprezentujących Akademię Piłkarską Gryf Kamień Pomorski. Mimo, że podopieczni trenera Dawida Sandzewicza nie byli faworytem pierwszego z siedmiu turniejów eliminacyjnych V edycji Procam Cup, to jak podkreślają organizatorzy, kamieńska drużyna grała niezwykle rozsądnie w ostatecznym rozrachunku notując na swoim koncie 3 zwycięstwa oraz 2 remisy okazała się najlepsza w województwie a dodatkowo Antek Sandzewicz został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Zespół złożony z zawodników urodzonych w 2010 i 2011 roku, którzy jeszcze całkiem niedawno bawili się grą w dwóch odrębnych kategoriach wiekowych rozgrywek #PierwszaPiłka, dopiero co rozpoczął wspólne treningi a już pokazał, że decyzja sztabu szkoleniowego o połączeniu sił i starcie w przyszłym sezonie w Wojewódzkiej Lidze Młodzika Młodszego okazała się słuszna. Alan i Aleks Rajnerowiczowie, Antek Sandzewicz, Igor Majcher, Łukasz Karkut, Borys Woźniak, Mateusz Około-Kulak, Oliwier Skupin, Mateusz Krzywański, Maciej Polakowski, Michał Gralewski, Gracjan Brzezicki, Igor Janiszewski, Bartłomiej Szczęsny stworzyli drużynę z najmniejszą średnią wieku, z którą musiał liczyć się każdy.

Zanotowali oni następujące rezultaty:

Sokół Pyrzyce – AP Gryf Kamień Pomorski 1:1

Bramka: Igor Janiszewski

Sparta Gryfice – AP Gryf Kamień Pomorski 0:1

Bramka: Igor Janiszewski

AP Gryf Kamień Pomorski – Pomorzanin Krąpiel 2:1

Bramki: Borys Woźniak, Igor Janiszewski

Bosko Sulęcin – AP Gryf Kamień Pomorski 1:1

Bramki: Bartek Szczęsny

AP Gryf Kamień Pomorski – Orliki-Sokół Karlino 3:0

Bramki: Alan Rajnerowicz, Gracjan Brzezicki, Bartek Szczęsny

Dało to im jedenaście punktów o jeden więcej niż Pomorzanin Krąpiel i Sokół Pyrzyce oraz przepustkę do wielkiego finału, który odbędzie się 29 sierpnia w Ustce. Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie Gminy Kamień Pomorski. Dodatkowe podziękowania należą się do Ireneusza Benedyczaka, który przez cały turniej dbał nad właściwym rozgrzaniem i koncentracją Antka Sandzewicza. 

Procam Cup 2021 to już V jubileuszowa edycja największego turnieju piłkarskiego dla dzieci z małych miejscowości i wsi. Siedem turniejów eliminacyjnych, wielki finał w Ustce oraz nagroda główna w postaci wyjazdu na mecz Reprezentacji Polski. W zmaganiach o miano najlepszej drużyny V edycji turnieju PROCAM CUP udział biorą 42 drużyny z całej Polski, a więc ponad tysiąc młodych piłkarzy i piłkarek. Warto podkreślić, że w tym roku w rywalizacji udział wziąć mogą chłopcy z roczników 2010 i młodsi oraz dziewczynki z roczników 2009 i młodsze, a zespoły mogą być męskie, żeńskie lub mieszane. Tegoroczne turnieje eliminacyjne odbędą się w Karlinie (woj. zachodniopomorskie), Gostyniu (woj. wielkopolskie), Środzie Śląskiej (woj. dolnośląskie), Ciechocinku (woj. kujawsko-pomorskie), Ryjewie (woj. pomorskie), Łańcucie (woj. podkarpackie) oraz Nowych Proboszczewicach (woj. mazowieckie).

zdjęcia: Organizator Procam Cup 2021