Kamil Szymański uczeń 4 klasy akordeonu Pana Kacpra Trębacza z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kamieniu Pomorskim, zdobył Pierwszą Nagrodę na „43 Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Puli – Chorwacja”. Jako najmłodszy uczestnik w swojej kategorii wiekowej, Kamil godnie reprezentował przed międzynarodowym jury Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Kamieniu Pomorskim, jak i miasto Kamień Pomorski, w odległej miejscowości Pula w Chorwacji.

Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy, który odbywa się corocznie w miejscowości Pula, położonej nad brzegiem Morza Adriatyckiego jest konkursem wysoko cenionym w Europie i rozpoznawalnym na całym świecie, z blisko 50 – letnia tradycją. To już kolejny sukces Kamila na międzynarodowym konkursie. Młody akordeonista zajął także pierwsze miejsce na podium Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Pradze, jest także laureatem wielu konkursów na terenie naszego kraju.

Wyjazd Kamila na tak prestiżowy konkurs, do tak odległego miejsca odbył się dzięki pomocy finansowej: Pana Sebastiana Mamzera, Pani Jolanty Fabijańskiej, Pana Macieja Kaczorowskiego, Pana Piotra Malinowskiego, Pana Bogdana Kokolusa, Pana Jacka Jarczaka, Pana Jana Hałuszczaka, Pana Mirosława Majchera i innych. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce pana Marcina Kądzieli za pomoc w organizacji całego wyjazdu Kamila do odległej Chorwacji.

źródło:
Kacper Trębacz