W poniedziałek (26.03) w siedzibie sejmiku województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie odbył się finał VI edycji konkursu ,,Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionie’’.

Do finałowej rywalizacji przystąpiło 26 gimnazjalistów z woj. Zachodniopomorskiego. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 350 uczniów z 41 szkół województwa. Miło było nam dowiedzieć się, że po etapie szkolnym i rejonowym, do finału konkursu dostały się 3 wspaniałe uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach z klas III gimnazjum: Adrianna Dymitruk, Julia Konarzewska i Wiktoria Małkińska wraz z opiekunem Aliną Poskart .

Nasze utalentowane finalistki podczas III etapu konkursu odpowiadały na 3 pytania z zakresu wiedzy o samorządzie lokalnym i regionie. Musiały wykazać się wiadomościami o atrakcjach kulturalnych, historycznych, przyrodniczych i kulinarnych woj .zachodniopomorskiego. Oprócz pytań uczestnicy finału musieli przygotować 5-minutową prezentację multimedialną pt.:,, Pierwsza rzecz ,którą bym zmienił jako Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego’’. Każda z uczennic zaprezentowała ciekawą, niepowtarzalną prezentację.

Walka w finale była tak zaciekła ,że o zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka. Na uczestników samorządowych zmagań czekały atrakcyjne nagrody. Pierwszych 10 laureatów wraz z opiekunami wyjedzie na wycieczkę do Brukseli, by poznać pracę instytucji UE. Trzem najlepszym uczniom wręczono nagrody finansowe, wyróżniono też nauczycieli. Nasze samorządowe zawody zakończyły się sukcesem!!! III miejsce zajęła Julia Konarzewska, V miejsce – Wiktoria Małkińska, uczennice uzyskały również tytuł laureata.

Wielkie gratulacje dla całej niezwykłej trójki finalistek za pracowitość, kreatywność, pasję, zaangażowanie w zdobywanie wiedzy o regionie i samorządzie terytorialnym.

Alina Poskart
Nauczyciel