To miały być zwykłe zajęcia łucznicze w ramach oferty Kamieńskiego Domu Kultury. Za sprawą tarcz z wizerunkiem  Józefa Stalina oraz Adolfa Hitlera z barwami LGBT+ w tle do których strzelali uczestnicy przerodziło się to w niemały skandal. O sprawie jako pierwszy poinformował Fundusz dla Odmiany do którego jak wskazują zwrócił się sojusznik osób LGBTQ w powiecie Ariel Juszczak. Za nim temat podchwyciły inne organizacje jak Grupa Stonewall oraz serwis Queer.pl – czyli pierwszy polskojęzyczny portal dla gejów, lesbijek, ludzi biseksualnych i transpłciowych. Publicystyka, przewodnik, kultura, serwis, ogłoszenia. 

– Jesteśmy wstrząśnięte, że w miejskiej instytucji publicznej ktoś wpadł na tak drastyczny pomysł zrównania nazizmu z symbolem walki o równouprawnienie osób LGBT+. Jeszcze bardziej przeraża nas fakt, że ktoś użył swojej pozycji do zarażania młodych umysłów uprzedzeniami. Czy organizatorom zajęć z łucznictwa przyszło do głowy, że w sekcji mogą trenować osoby ze społeczności LGBT+? Czy mogą czuć się bezpiecznie? Czy czują się u siebie? – pada pytanie na stronie Funduszu dla odmiany.

– O sprawie poinformował nas Ariel Juszczak, przewodniczący lokalnego Stowarzyszenia Sercem dla Regionu, sojusznik osób LGBT+. Ariel, dziękujemy Ci za to! I dziękujemy, że troszczysz się o bezpieczeństwo osób LGBT+ w swojej społeczności! – czytamy dalej.

O sprawie rozpisuje się także serwis Queer.pl – czyli pierwszy polskojęzyczny portal dla gejów, lesbijek, ludzi biseksualnych i transpłciowych. Publicystyka, przewodnik, kultura, serwis, ogłoszenia – który także powołuje się na wpis sojusznika osób LGBT+ pana Ariela Juszczaka.

Jak to możliwe, że w KADEKu zorganizowano takie zajęcia, czy organizatorzy mieli na celu urażenie osób LGBT+? Oświadczenie w tej sprawie wydała dyrektor Kamieńskiego Domu Kultury.