Już drugi raz funkcjonariusze z powiatu kamieńskiego biorą udział w akcji „SpoKREWnieni służbą”. Jest to ogólnopolska zbiórka krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, która potrwa od 1 do 31 marca 2018 roku. Biorąc udział w tej akcji kamieńscy policjanci nie tylko pomagają osobom w potrzebie, ale w pewnym sensie – symbolicznie – spłacają dług wdzięczności tym, którzy kiedyś przelewali krew za naszą niepodległość.

Tym razem, aby pomóc potrzebującym, „stróże życia” oddają cząstkę siebie – życiodajną krew. W tym celu ponownie przyłączyli się do akcji „SpoKREWnieni służbą”. Jest to przedsięwzięcie związane z datą 1 marca, kiedy w kraju obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jej celem jest zbiórka krwi dla osób chorych i ofiar wypadków.

Dzięki zaangażowaniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim, zbiórka krwi w naszym mieście odbędzie 25 marca 2018 roku. Mimo tego, że termin jest odległy, nasi mundurowi już ruszyli z pomocą. Do zbiórki może się przyłączyć każda pełnoletnia osoba. Pamiętajmy, że potrzeby w zakresie krwiolecznictwa są olbrzymie.

Zbiórki krwi odbędą się w dniach:

  • od 14 do 16 marca 2018 roku (w godz. od 8:00 do 11:00 ) w  Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gryficach, ul. Niechorska 27 (Szpital w Gryficach),
  • 25 marca 2018 roku (w godz. 9:00 do 13:00) przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim, ul. Wolińska 7d.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim