Sezon letni w Międzyzdrojach zapowiada się niezwykle interesująco dla mieszkańców i turystów, którzy odwiedzą region. Od połowy czerwca do końca sierpnia odbędzie się wiele różnorodnych imprez kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych, które zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających uczestników.

Czerwiec: Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej i Audiomat Festiwal

21 czerwca w Międzyzdrojach świętować będziemy tradycyjną Noc Kupały, organizowaną przez KGW Wiklina na plaży w Wapnicy. Kolejnego dnia, 22 czerwca, w Lubinie odbędzie się Dzień Strażaka, zorganizowany przez miejscowe OSP i sołectwo Lubin. Miesiąc zakończy się Audiomat Festiwalem, który odbędzie się w dniach 28-30 czerwca w Międzynarodowym Domu Kultury. Organizatorem jest Międzynarodowy Dom Kultury, a nad organizacją czuwa Artur Duszyński.

Lipiec: Festiwal Gwiazd i Projekt Plaża TVN

Od 4 do 6 lipca odbędzie się 27. Festiwal Gwiazd, który będzie miał miejsce w Międzynarodowym Domu Kultury, Alei Gwiazd oraz Kinie Eva. Organizacją tego prestiżowego wydarzenia zajmuje się Międzynarodowy Dom Kultury pod przewodnictwem Artura Duszyńskiego. W dniach 12-14 lipca na plaży przy zejściu G odbędzie się Projekt Plaża TVN. Organizatorem tego popularnego wydarzenia jest Referat Promocji Kultury i Turystyki, a odpowiedzialną osobą jest Anetta Czyżak.

Dodatkowo, 14 lipca Aleja Gwiazd stanie się areną Festiwalu Strongman, a tydzień później, w dniach 19-21 lipca, odbędzie się Festiwal Indii. Oba wydarzenia organizuje Międzynarodowy Dom Kultury z Arturem Duszyńskim na czele.

Sierpień: Babilon MMA i Summer Kite Festival

Sierpień zapowiada się równie intensywnie. Już 9 sierpnia w amfiteatrze odbędzie się gala Babilon MMA, współorganizowana przez Spółkę Nowe Centrum oraz Międzynarodowy Dom Kultury. Nad wydarzeniem czuwają Mateusz Flotyński i Artur Duszyński. 17 sierpnia odbędzie się Bieg Śniadaniowy oraz Mityng Lekkoatletyczny im. Wł. Komara i T. Ślusarskiego, organizowany przez Spółkę Nowe Centrum, Międzynarodowy Dom Kultury oraz Referat Promocji Kultury i Turystyki. Na zakończenie sezonu, w dniach 23-25 sierpnia, na plaży przy zejściu C odbędzie się Summer Kite Festival. Organizatorami są Spółka Nowe Centrum, Międzynarodowy Dom Kultury oraz Referat Promocji Kultury i Turystyki.

Programy cykliczne

Nie zabraknie również programów cyklicznych. Lipcowe „Klasyczne wtorki” oraz sierpniowe „Czwartki organowe” w amfiteatrze z pewnością przyciągną miłośników muzyki. Dodatkowo, przez cały sezon w Parku Chopina oraz Miejskiej Strefie Aktywności będą odbywały się programy sportowo-rekreacyjne, w tym zumba, beach soccer, siatkówka oraz joga.