Ochotnicza Straż Pożarna w Wolinie otrzymała najnowocześniejsze narzędzie do prowadzenia działań poszukiwawczych i ratowniczo-gaśniczych. W remizie OSP w Wolinie odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu, którym jest dron DJI Matrice 30T.

Dron wyposażony w kamerę termowizyjną, jest idealnym narzędziem do wykonywania zadań w praktycznie każdym środowisku. Nieprzychylne warunki pogodowe czy skrajne temperatury nie stanowią problemu dla tego komercyjnego urządzenia. Poza szerokokątną kamerą zmiennoogniskową i laserowym dalmierzem, DJI M30T posiada najwyższej jakości kamerę termowizyjną. Dzięki temu, nawet w słabym oświetleniu lub podczas nocnych akcji, możliwe jest rejestrowanie potrzebnych danych lotniczych.

Dron będzie używany głównie do działań poszukiwawczych, ale również do działań ratowniczo-gaśniczych. Jego zalety, takie jak szybkość, swoboda poruszania się w terenie, zdolność do osiągania trudno dostępnych miejsc oraz wytrzymałość na niekorzystne warunki atmosferyczne, sprawią, że stanowi on nieocenione wsparcie dla jednostek OSP.

– Sprzęt DJI Matrice 30T jest jedynym takim urządzeniem w powiecie kamieńskim. To ogromne wyróżnienie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolinie i stanowi dowód na zaangażowanie zarządu tej jednostki w poszerzanie swojego potencjału i podnoszenie jakości świadczonych usług. Koszt zakupu wyniósł łącznie 72 100 złotych, z czego aż 70 000 złotych zostało dofinansowane z budżetu Funduszu Sprawiedliwości. Pozostałą kwotę w wysokości 2100 złotych sfinansował Urząd Miasta i Gminy Wolin.

– Nowo nabyty dron DJI Matrice 30T to krok naprzód dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolinie i dowód na to, że ta jednostka stale rozwija się i inwestuje w nowoczesne technologie. Dzięki temu dronowi, strażacy będą mogli szybko i efektywnie działać w trudno dostępnych obszarach, przyczyniając się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kamieńskiego – informują strażacy z Wolina.