Ponad 915 tysięcy złotych z Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dla 92 Ochotniczych Straży Pożarnych w tym jednostek z powiatu kamieńskiego. Dziś w Maszewie zostały wręczone umowy w ramach programu Mały Strażak, który wspiera jednostki OSP w zakupie sprzętu i wyposażenia, potrzebnego w codziennej służbie. 

W uroczystości wzięli udział m.in.: Artur Szałabawka i Michał Jach – Posłowie na Sejm RP, Wicewojewoda Zachodniopomorski Tomasz Wójcik oraz nadbryg. Jarosław Tomczyk – Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Ubrania, hełmy, węże, motopompy, agregaty, pilarki, namioty pneumatyczne i inny sprzęt, niezbędny podczas akcji ratowania zdrowia i życia w ramach 5. edycji programu Mały Strażak trafi do Ochotniczych Straży Pożarnych, które – tuż po agresji Rosji na Ukrainę – solidarnie i w duchu bezinteresownego wsparcia przekazały swoje wyposażenie kolegom z Ukrainy
– mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie. 

Umowy dofinansowania zakupu sprzętu ze środków WFOŚiGW w Szczecinie odebrali przedstawiciele OSP: Dziwnów (10.700 zł), Świerzno (10.700 zł), Skoszewo (10.000 zł), Kołczewo (10.000 zł), Golczewo (10.700 zł), Wolin (10.000 zł),  Kłęby (10.700 zł), Ładzin (10.000 zł), Międzyzdroje (5.000 zł), Rozwarowo (10.700 zł).

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w tegorocznym naborze w programie Mały Strażak umożliwił Ochotniczym Strażom Pożarnym uzyskanie dotacji w wysokości do 90% kosztów zakupu sprzętu i wyposażenia. Maksymalna kwota wsparcia dla jednej jednostki to 25 tysięcy złotych.