To była niezwykła sobota dla strażaków ochotników z Mechowa. Tego dnia (16.03) oficjalnie przekazano tam średni samochód ratowniczo – gaśniczy Mercedes Atego.

Samochód został przekazany do Mechowa przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie i zastąpił leciwego, choć wiernie służącego nam dotychczas STARA 266.

Auto do niedawna pełniło służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim, która to dzięki wspólnym staraniom wraz z Starostą Powiatu Kamieńskiego, Burmistrzem Gminy Golczewo oraz Burmistrzem Gminy Międzyzdroje zakupiła nowy średni wóz bojowy, który pełni aktualnie służbę w PJRG Międzyzdroje.

– Dzięki temu wszystkiemu my, Strażacy OSP Mechowo będziemy mogli szybciej, sprawniej, a przede wszystkim – bezpieczniej docierać na miejsce zdarzenia i udzielać niezbędnej pomocy tam, gdzie jest ona potrzebna, zaś sama uroczystość wpisze się wielkimi literami na kartach historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Mechowiemówią Druhowie.

Podczas uroczystości wręczone zostały również honorowe odznaczenia dla naszych Druhen i Druhów w postaci Odznak „Strażak Wzorowy” oraz Brązowego Medalu „Za zasługi dla Pożarnictwa” dla Naczelnika OSP Mechowo.

Źródło:
OSP Mechowo