Tegoroczne Zawody Sportowo – Pożarnicze w Golczewie rozpoczęły się Mszą św. w intencji strażaków w kościele parafialny pw. św. Andrzeja Boboli. Ceremonia kościelna była również nabożeństwem odpustowym golczewskiej parafii, koncelebrowanym przez księży w tym m. in. ks. kanonika Waldemara Szczurowskiego Kapelana Strażaków Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej.

Z kościoła, strażacy, zaproszeni goście i mieszkańcy przy asyście orkiestry dętej z Gryfic pn. Red Swing Low, przemaszerowali na miejski stadion, gdzie odbyły się tradycyjne zawody gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Wśród gości biorących udział w uroczystości otwarcia strażackich zmagań byli m. in. Jarosław Rzepa Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Józef Malec Starosta Kamieński, Michał Opowicz Prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego w Golczewie oraz ks. kanonik Waldemar Szczurowski Kapelan Strażaków Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej.

« z 2 »

Podczas otwarcia dokonano wręczenia nw. odznaczeń:
– Kapituła Zachodniopomorskiego Krzyża Świętego Floriana nadała Srebrny Krzyż za zasługi dla pożarnictwa i godną służbę dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Golczewie,
– Kapituła Zachodniopomorskiego Krzyża Świętego Floriana nadała Srebrny Krzyż za zasługi dla pożarnictwa i godną służbę dla Janusza Michała Mieszkowskiego,
– Kapituła Zachodniopomorskiego Krzyża Świętego Floriana nadała Srebrny Krzyż za zasługi dla pożarnictwa i godną służbę dla Adolfa Wosiakowskiego,
– Brązową Odznakę za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał druh Andrzej Radecki.
Podziękowania otrzymały uczennice gminnych szkół Agata Wyka i Oliwia Przygodzka za sukcesy w konkursach wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Wyjątkowe wyróżnienie przyznano druhowi Stanisławowi Szymankowi z okazji 25-lecia pełnienia funkcji Prezesa OSP Golczewo. Zawody Sportowo – Pożarnicze były prowadzone w dwóch konkurencjach: sztafeta i bojówka. Największa walka odbyła się oczywiście w drużynach seniorskich, ale również i najmłodsze pokolenie strażaków dzielnie zmagało się z każdą przeszkodą. Niespodzianką dla kibiców był start drużyny Samorządowej, którą reprezentowali m.in. Maciej Zieliński, Andrzej Swatowski, Wanda Balbus, Agata Szewernoga, Sylwia Kamińska, Tomasz Caban i Damian Kiełbasa. Wyniki zamieszczamy poniżej.

Po zakończeniu zawodów rozegrano jeszcze dwie konkurencje pozaregulaminowe: przeciąganie węża strażackiego i piłowanie kloca drewna. Jak co roku dużą popularnością cieszyła się zabytkowa sikawka konna, która na koniec wypompowała resztę wody z basenu przy użyciu siły mięśni strażaków weteranów.

« z 2 »

Wyniki:
Kategoria Seniorki
I     OSP Kłęby
II    OSP Kozielice
III    OSP Mechowo
IV     OSP Golczewo

Kategoria Seniorzy
I    OSP Kretlewo
II    OSP Kozielice
III    OSP Wysoka Kamieńska
IV    OSP Mechowo
V    OSP Golczewo
VI    OSP Kłęby

Kategoria Młodzieżówka Dziewczęta Młodsze
I    OSP Wysoka Kamieńska
II    OSP Mechowo
III    OSP Golczewo

Kategoria Chłopcy Młodsi
I    OSP Wysoka Kamieńska
II    OSP Kozielice
III    OSP Kłęby

Kategoria Żuczki i tu niespodzianka jednakowe czasy wszystkich sześciu jednostek. W ceremonii wręczenia nagród i wyróżnień wziął udział również mł. bryg. Roman Pikulski Komendant Powiatowy PSP w Kamieniu Pomorskim. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w organizację tegorocznego strażackiego święta w Golczewie. Szczególne podziękowania za profesjonalne prowadzenie zawodów kierujemy do konferansjera Marka Piotrowskiego oraz komisji sędziowskiej – za sprawne przeprowadzenie każdej konkurencji. Do zobaczenia za rok!