Strażacy ochotnicy z Kołczewa brali udział w akcji poszukiwawczej 62 – letniej Anny Bodurka, mieszkanki Świnoujścia. Kobieta w chwili zaginięcia mogła być ubrana w kurtkę koloru wiśniowego, legginsy, czapkę zimową koloru jasnego, chustę w kolorze jasnym, kolorową bluzkę oraz adidasy w szarym kolorze. 

– Poszukiwana kobieta, w piątkowy wieczór wyszła z domu z psem na spacer i do tej pory nie wróciła. Stan zdrowia kobiety oraz choroby na które cierpiała mogły się przyczynić do jej zaginięcia, co z kolei pozwoliło Policji wysnuć hipotezę o możliwym wpadnięciu do zbiornika wodnego w miejscu, w którym spacerowała – mówią strażacy z Kołczewa.

Ochotnicy przy pomocy dronów podwodnego oraz latającego sprawdzili akweny wodne w Parku Zdrojowym oraz nabrzeże Portu Jachtowego. Niestety kobiety nie udało się odnaleźć. W działaniach brali udział ochotnicy z Kołczewa, oficerowie PSP ze Świnoujścia oraz policjanci.

Kobieta w chwili zaginięcia mogła być ubrana w kurtkę koloru wiśniowego, legginsy, czapkę zimową koloru jasnego, chustę w kolorze jasnym, kolorową bluzkę oraz adidasy w szarym kolorze. Dodatkowo mogła mieć na szyi rzemyk z wizerunkiem Matki Boskiej oraz drugi z wizerunkiem Jezusa Chrystusa. Osoby, które widziały zaginioną kobietę lub mają jakiekolwiek informacje na temat jej miejsca pobytu, proszone są o kontakt pod numerem alarmowym 112 lub bezpośrednio z Komendą Miejską Policji w Świnoujściu pod numerem telefonu 47-78-31-511

Zaginiona kobieta ma około 164 centymetry wzrostu, średnią budowę ciała, włosy koloru siwego o długości sięgającej ramion, szeroki nos, oczy piwne. Kobieta choruje na cukrzycę. Zaginiona widziana była po raz ostatni w dniu 17 marca 2023 roku.