Choć na razie przechodzą przeglądy techniczne, to już niebawem do Kamienia Pomorskiego dotrą dwa nowe wozy bojowe dla tutejszych strażaków. Dzięki modernizacji taboru, zyskają okoliczne OSP. Wszystko wskazuje na to, że lekki wóz bojowy użytkowany przez Państwową Straż Pożarną trafi do Stawna, z kolei ciężkie auto otrzymają strażacy z Wolina.

O tym jak ważna jest ich obecność, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Gaszą pożary, są obecni przy wypadkach drogowych, a czasami zastępują zajęte Zespoły Ratownictwa Medycznego. Strażacy z Kamienia Pomorskiego doczekają się wymiany dwóch wozów bojowych.

Wszystko za sprawą nowych aut,  które trafiły do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, która wraz z przedstawicielami jednostek powiatowych odebrała 5 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Komend Powiatowych PSP w Białogardzie, Drawsku Pomorskim, Kamieniu Pomorskim oraz Sławnie.

Łączny koszt nowych pięciu pojazdów wyniósł niemalże 6 mln złotych. Z tego aż dwa auta trafią do Kamienia Pomorskiego. Wymiana taboru sprawi, że obecnie użytkowane przez strażaków z Kamienia wozy zasilą jednostki OSP ze Stawna (lekki wóz) oraz Wolina (ciężki wóz).