KP PSP Kamień Pomorski oraz Posterunek Międzyzdroje organizują wiele szkoleń i ćwiczeń w obrębie własnego powiatu. Często uczestniczą w ćwiczeniach na szczeblu wojewódzkim. Tym razem Zachodniopomorska Kompania Powodziowa COO Chrobry ruszyła na krajowe ćwiczenia w powiecie konińskim (woj. wielkopolskie) pod dowództwem funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej PSP w Kamieniu Pomorskim. 

Dowódcą kompanii został st. kpt. Michał Wiaderski a jego zastępcą st. kpt. Maciej Kwiecień. Dodatkowo w ćwiczeniach uczestniczą trzy wozy PSP z JRG Kamień Pomorski oraz Posterunku Międzyzdroje.

Na terenie powiatu konińskiego (woj. wielkopolskie) w dniach 14-16 września w ćwiczeniach pod kryptonimem ‚WODA 2021’ udział wezmą wydzielone siły i środki centralnego odwodu operacyjnego (COO) Państwowej Straży Pożarnej z województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i lubuskiego oraz Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.  W sumie udział weźmie około 300 strażaków i 100 pojazdów.

Celem głównym ćwiczeń jest ustalenie stopnia przygotowania sił i środków COO KSRG do zwalczania skutków zdarzeń długotrwałych i o dużych rozmiarach powstałych w wyniku powodzi na znacznym obszarze.

Opracowanie: ogn. Robert Wojciechowski, Zespół prasowy KGPSP
Zdjęcia : bryg. Sławomir Brandt ,KW PSP Poznań; st.asp. Damian Jabłoński , KM PSP Konin