20 stycznia 2023 roku odbyła się uroczystość przekazania ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Golczewie, samochodu marki MAN TGM, którego zabudowę wykonała firma STOLARCZYK Technologia Pożarnicza z Kielc.

Samochód z napędem na wszystkie koła, z silnikiem o mocy 320 KM ,posiadający zbiornik wody o pojemności 5000 litrów wody i 500 l środka pianotwórczego oraz autopompę o wydajności 3900 l/minutę. W czasie tej uroczystości przekazano także samochód ratowniczo gaśniczy Renault Midliner dla strażaków z OSP Kozielice.

Oba pojazdy znacząco wpłyną na poziom bezpieczeństwa w naszej gminie. W uroczystości wzięli udział m.in. poseł na sejm Leszek Dobrzyński, wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, Członek Zarządu Głównego ZOSP RP Szymon Waligóra, Marek Subocz Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie ,Komendant Wojewódzki PSP gen.bryg. Jarosław Tomczyk , Komendant Powiatowy PSP bryg. Roman Pikulski oraz wielu innych znamienitych gości i nasi sponsorzy.

Po złożeniu raportu przez Naczelnika OSP Adama Kalinowskiego odczytano akt przekazania samochodu dla OSP Golczewo. Kluczyki i dokumenty pojazdów otrzymali naczelnicy obu jednostek.
Podczas swoich wystąpień nasi goście wielokrotnie podkreślali jak istotną rolę w bezpieczeństwie mieszkańców odgrywają strażacy ochotnicy.

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia samochodów i ich wyposażenia, zobaczyć obiekt naszej remizy na żywo. Następnie udali się do sali przy OSP Golczewo, gdzie zaprezentowano wystawę przygotowaną z okazji 75 lecia naszej jednostki , modele remizy z roku 1947 , obecnego budynku oraz modelu jego planowanej rozbudowy w skali 1:87, wykonane przez naszego druha Jacka Kuleszę.

Na gości czekał też gorący poczęstunek przygotowany przez Restaurację Herbowa. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie finansowe, dzięki któremu możliwy był zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Golczewo.

Strażacy dziękują także Komendantowi Wojewódzkiemu PSP gen. bryg. Jarosławowi Tomczykowi za przekazanie kamery termowizyjnej na wyposażenie nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego. Ze swojej strony deklarujemy, że dołożymy wszelkich starań , aby przez wiele lat samochód pozostawał sprawny i w pełnej gotowości bojowej a dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców gminy Golczewo.

źródło:
OSP Golczewo